Zkontrolujte, zda je přívodní potrubí opatřeno rohovými ventily se sítkem. Rohové ventily se sítkem vám do budoucnosti zajistí, že se dřezová baterie nebude zanášet nečistotami z vodovodního řádu. V případě poškození baterie bez naistalovaných rohových ventilů se sítkem nelze uznat případnou reklamaci jako oprávněnou. Následně pročistěte přívodní potrubí odpuštěním vody z každého rohového ventilu (min. 5 l), aby došlo k odstranění nečistot. V oblastech s vápenitou nebo jinak tvrdou vodou doporučujeme instalaci filtračního zařízení do hlavního přívodu vodovodního řádu.
Před montáží baterie se přesvědčte, zda jsou našroubované a dotažené přívodní hadičky do těla baterie a zda těsnění pod baterií je správně uloženo. Vložte baterii do otvoru a zkontrolujte usazení těsnění a příruby. V případě montáže dřezové baterie do nerezového dřezu doporučujeme použít vyztužovací trojúhelník, aby nedocházelo k výkyvům baterie. Zespoda nasaďte těsnění, podložku a matku. Je-li montována baterie včetně vyztužovacího trojúhelníku, není nutno nasazovat těsnění, které se nasazuje při montáži mezi dřez a spodní podložku. Utáhněte matku pomocí klíče.
Připojte hadičky k přívodním trubkám, nebo našroubujte na rohové ventily. Při utahování přívodních hadiček je nutno převlečnou matici u přívodní hadičky utahovat klíčem a současně přidržet hadičku kleštěmi tak, aby nedošlo k povolení hadičky v horním závitu. U sprchových baterii nezapomeňte připojit sprchovou hadici.
První spuštění vody provádějte se zvednutou pákou a nejlépe s vyšroubovaným perlátorem nebo vyšroubovanou sprchovou hlavicí.
Pravidelně čistěte sítko perlátoru.
K čištění povrchu baterií nepoužívejte detergenty, rozpouštědla, chemická činidla, kovové drátěnky, alkohol apod..
Baterie čistěte pouze měkkou houbou. Baterii řádně čistěte a otřete do sucha zejména v případě velmi tvrdé vody, která způsobuje tvorbu vodního kamene.
V případě, že tlak vody přesahuje 5 barů, doporučuje se použití redukčního ventilu.
Vstupní teplota teplé vody by měla být maximálně 60°C.
Chromový lesklý povrch je pokovení povrchu baterie. Vysoce odolný povrch a velice jednoduchý pro údržbu. K čištění doporučujeme mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, při vysokém znečištění i tekuté čistící krémy.
Nerezový matný povrch je dán výrobou z celonerezu a není to pokovení ani barevný nástřik. Vysoce odolný povrch a velice jednoduchý pro údržbu. K čištění doporučujeme mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, popř. i tekuté čistící krémy.
Titanový, nerez a ostatní barevné povrchy jsou nástřiky barev zpevněné lakem, které jsou velice náchylné na hrubší zacházení. Může zde dojít při neopatrném používání k rychlejšímu odření až k vyštípnutí části barevného povrchu (bouchnutím hrnce, pánvičky...). K čištění těchto povrchů doporučujeme pouze mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, nepoužívat tekuté čistící krémy.
Nikdy nepoužívejte k čištění dřezových bateríí suché prášky nebo pasty, ve zvláštních výjimkách pouze na pochromované baterie. V oblastech s tvrdou vodou doporučujeme časté čištění povrchu baterií, aby nedocházelo k zanášení povrchu vodním kamenem. Také doporučujeme čištění perlátoru (sítka) v raménku nebo spršce, aby nedocházelo k zanášení vodním kamenem a tím i omezenému průtoku vody. V případě velkého zanešení perlátoru doporučujeme zakoupit nový v některém ze stavebních marketů, popřípadě v instalatérských potřebách.